Turniej BS 2012

Relacja z turnieju tenisa ziemnego o Puchar Banku Spółdzielczego w Chodzieży.

II edycja turnieju tenisa ziemnego o Puchar Banku Spółdzielczego w Chodzieży, która odbyła się w dniach 08–09 września 2012 r. na kortach tenisowych przy ul. Staszica w Chodzieży, przebiegła pod znakiem bardzo sportowej rywalizacji i wysokiego poziomu rozgrywek.

Dobre opinie o turnieju uczestników ubiegłorocznej, I edycji, przyciągnęły w tym roku do Chodzieży wielu świetnych tenisistów, w tym również mających w przeszłości karierę zawodniczą, co znacznie podniosło poziom tegorocznych rozgrywek, zarówno w kategorii OPEN, jak i w kategoriach +40 i +50.

I w tym roku faworyci we wszystkich kategoriach nie zawiedli, ale droga po puchar nie była łatwa.

Tytuły i puchary z zeszłego roku obronili zwycięzcy w kategorii OPEN – Tomasz Schefke oraz w kategorii +50 – Janusz Nowicki, natomiast w finale kategorii +40, Mariusz Mijalski ponownie okazał się „gościnny” i uległ Arturowi Kuraszowi 4/6, 6/7. Tym samym 3 puchary przeznaczone dla zwycięzców ponownie „wyjechały” z Chodzieży.

Oficjalne wyniki turnieju przedstawiają się następująco:

Kategoria OPEN:

1. Tomasz Schefke (Oborniki)

2. Kacper Stempin (Poznań)

3/4. Michał Najderek (Chodzież)

3/4. Aszyk Paweł (Poznań)

Kategoria +40:

1. Artur Kurasz (Złotoryja)

2. Mariusz Mijalski (Chodzież)

3/4. Jacek Torzewski (Poznań)

3/4. Jacek Mierzejewski (Koziegłowy)

Kategoria +50:

1. Janusz Nowicki (Poznań)

2. Jarosław Drąg (Piła)

3/4. Marek Chmielewski (Szczecin)

3/4. Leszek Kromolnicki (Chodzież).

Na drabinkach turniejowych dominowała ekipa tenisistów z Poznania, która była w tym roku wyjątkowo silna i liczna, a na szczególne brawa z niej zasłużył Kacper Stempin w kategorii OPEN, który pokonał w ćwierćfinale faworyzowanego Bartka Kretowicza (również z Poznania). Z kolei Artur Kurasz ze Złotoryi, który poprzedni raz na turnieju w Chodzieży był ok. 12 lat temu, przez cały turniej nie stracił nawet seta.

Turniej posiadał rangę nr 3 w ogólnopolskim programie rozgrywek atp – Amatorski Tenis Polski i ponownie, jak w ubiegłym roku dopisała frekwencja, poziom rozgrywek, pogoda i organizacja.

W turnieju udział wzięło blisko 40 tenisistów z terenu całego kraju, m. in. reprezentujących Grudziądz, Szczecin, Barlinek, Złotoryję, Poznań, Bydgoszcz, Wałcz, Czarnków, Piłę, Oborniki, Szamocin, Wyrzysk, Złotów i oczywiście Chodzież.

Organizacja turnieju tej rangi i na tak wysokim poziomie sportowym była możliwa dzięki sponsorowi – Bankowi Spółdzielczemu w Chodzieży, który po raz drugi patronował tej imprezie oraz ufundował bardzo atrakcyjne nagrody dla zwycięzców. Podczas ceremonii wręczenia pucharów i nagród, dyrektor Banku Spółdzielczego zapowiedział kontynuację turnieju w latach następnych oraz zwiększanie jego atrakcyjności dla zawodników.

Oprócz gry w tenisa, zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, wszyscy zawodnicy i goście mogli raczyć się smacznym grillem.

WYNIKI NA ATP

[Not a valid template]

p