Turniej BS 2011

Relacja z turnieju tenisowego o Puchar Banku Sółdzielczego.

W dniach 27-28 sierpnia 2011 r. na kortach tenisowych przy ul. Staszica w Chodzieży odbył się ogólnopolski turniej tenisa ziemnego: OTWARTE MISTRZOSTWA CHODZIEŻY O Puchar Banku Spółdzielczego w Chodzieży. Turniej posiadał rangę nr 3 w ogólnopolskim programie rozgrywek atp – Amatorski Tenis Polski i rozgrywany był w następujących kategoriach wiekowych:

– kategoria „open”

– kategoria „+40”

– kategoria „+50”.

Była to pierwsza impreza tenisowa takiej rangi w Chodzieży i zainteresowanie nią przekroczyło oczekiwania organizatorów i samych zawodników. W turnieju udział wzięło blisko 50 tenisistów, reprezentujących Płock, Inowrocław, Szczecin, Barlinek, Świdwin, Poznań, Bydgoszcz, Wałcz, Czarnków, Piłę, Oborniki, Szamocin, Pełczyce, Wyrzysk i oczywiście Chodzież, a tak wysoki poziom rozgrywek tenisowych nie był widziany w Chodzieży już od kilkunastu lat. Nadanie rangi ogólnopolskiej imprezie i przyjazd tylu znakomitych zawodników nie byłby możliwy bez sponsora turnieju, którym był Bank Spółdzielczy w Chodzieży, który ufundował bardzo atrakcyjne nagrody oraz wyłożył środki na organizację turnieju. Ostatecznie w turnieju zwyciężyli faworyci, najwyżej rozstawieni w drabinkach turniejowych i zajmujący najwyższe miejsca w ogólnopolskim rankingu tenisowym amatorów – ATP „gram bo lubię”.

Wyniki:

Kategoria „OPEN”:

1. Tomasz Schefke (Oborniki)

2. Sławomir Bednarz (Chodzież)

3/4. Mariusz Mijalski (Chodzież)

3/4. Piotr Pawlicki (Poznań)

Kategoria „+40”:

1. Kamil Kaliński (Inowrocław)

2. Mariusz Mijalski (Chodzież)

3/4. Jacek Wilczyński (Płock)

3/4. Cezary Ejsmont (Bydgoszcz)

Kategoria „+50”:

1. Janusz Nowicki (Poznań)

2. Marek Chmielewski (Szczecin)

3/4. Andrzej Bednarz (Chodzież)

3/4. Stanisław Małachowski (Chodzież).

W takcie turnieju rozegrano 45 meczy, a ostatnia piłka meczowa rozegrana została ok. godz. 19.30 w niedzielę… Na szczęście pogoda dopisała. Zdobyte punkty w tym turnieju zostaną zaliczone do rankingu Amatorskiego Tenisa Polskiego (www.atp.net.pl). Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, wszyscy zawodnicy i goście mogli raczyć się świetnie przygotowanym grillem. W przeddzień turnieju, w piątek 26.08.2011 r. rozegrany został również turniej tenisa dla dzieci z bardzo licznym udziałem młodych tenisistek i tenisistów, z którego zostanie przygotowana oddzielna relacja. Zarząd Towarzystwa Tenisa Ziemnego AS w Chodzieży dziękuje wszystkim uczestnikom turnieju oraz sponsorowi, bez którego ta impreza nie doszłaby do skutku.

tekst – Mariusz Mijalski

[Not a valid template]