Turniej BGŻ 2012

Relacja z turnieju o Puchar BGŻ

I edycja Turnieju Tenisa Ziemnego o Puchar Banku BGŻ rozgrywanego na kortach tenisowych TTZ AS przy ul. Staszica w Chodzieży, w dniach 16-17.06.2012 r., przebiegła zgodnie z planem, mimo gwałtownej burzy, która przerwała turniej na kilka godzin. Korty w jednej chwili zamieniły się w baseny z wodą, ale już po 2 godzinach można było kontynuować gry!

Turniej posiadał rangę nr 3 w ogólnopolskim programie rozgrywek atp – Amatorski Tenis Polski i rozgrywany był w 2 kategoriach wiekowych – open i +40, gdyż zawodników z grupy + 50 połączono z kategorią + 40 i co ciekawe, w tej kategorii zwyciężył właśnie 50 – latek, tj. Janusz Nowicki z Poznania, pokonując w finale po bardzo zaciętym pojedynku Jarosława Drąga z Piły … Najwyżej klasyfikowani Chodzieżanie – Andrzej Bednarz i Waldemar Olszowski odpadli niestety w półfinałach, ale również po 3 setowych pojedynkach.

W kategorii open dominował rozstawiony z 2 gość z Gdańska, Tomasz Wojtowicz, którego rodzinne korzenie wywodzą się z … Chodzieży. Tomek bardzo szybko rozprawiał się ze swoimi przeciwnikami na korcie i dopiero w finale stracił seta, wygrywając finał z Mariuszem Mijalskim 4-6, 6-0, 6-1.

Wyniki:

Kategoria „OPEN”:

Półfinały:

Tomasz Wojtowicz – Michał Najderek (Chodzież) 7-5, 6-0

Mariusz Mijalski – Dariusz Łata (Ryczywół) 6-2, 6-4

Finał:

Tomasz Wojtowicz – Mariusz Mijalski 4-6, 6-0, 6-1

Drabinka turniejowa OPEN – wyniki

Kategoria „+40”:

Półfinały:

Janusz Nowicki – Andrzej Bednarz 6-4, 4-6, 10-8

Jarosław Drąg – Waldemar Olszowski 4-6, 6-3, 10-7

Finał:

Janusz Nowicki – Jarosław Drąg 7-6, 2-6, 11-9.

Drabinka turniejowa +40 – wyniki

W turnieju udział wzięło blisko 35 tenisistów, a tytularny sponsor i fundator nagród – bank BGŻ, już zapowiedział kolejną edycję w przyszłym roku.

Mariusz Mijalski

[Not a valid template]