Puchar BS 2015

Relacja z Turnieju Tenisa Ziemnego – Otwartych Mistrzostw Chodzieży o Puchar Banku Spółdzielczego w Chodzieży.

d1 (36)

Przy pięknej i słonecznej pogodzie, temperaturze sięgającej niemal 35 stopni w cieniu oraz wysokiej frekwencji został rozegrany w dniach 29-30.08.2015 r. turniej tenisa ziemnego o Puchar Banku Spółdzielczego w Chodzieży, będący zarazem otwartymi mistrzostwami Chodzieży w tenisie.

Była to już 5 edycja tego turnieju, który od lat cieszy się wysoką renomą wśród tenisistów, ze względu na rangę 2 PZT (można zdobyć dużo punktów do rankingu PZT), sprawną organizację i bardzo przyjazną atmosferę. Niewątpliwie, magnesem przyciągającym zawodników do Chodzieży jest również urokliwe położenie chodzieskich kortów oraz atrakcyjne nagrody do zdobycia.

Podobnie, jak w poprzednich latach, do Chodzieży zawitali zawodnicy z bardzo wysokimi rankingami, wg list PZT, co gwarantowało najwyższy poziom rozgrywek we wszystkich kategoriach wiekowych, tj.: OPEN, +40, +50 i Debel OPEN.

W kategorii wiekowej +50 z nr 1 rozstawiony został, pochodzący z Mikołajek, Tomasz Wawrzyniak, który do Chodzieży przyjechał wiedziony pozytywnymi opiniami, wygłaszanymi przez zawodników, którzy grywali już w Chodzieży. Tomek Wawrzyniak zajmuje obecnie 3 pozycję w Polsce, wg rankingu PZT, w tej kategorii wiekowej i od początku był murowanym faworytem turnieju. Pewnie zwyciężał wszystkie swoje mecze,    pokonując w finale Janusza Słomińskiego z Pabianic wynikiem 6-3, 6-0.

W kategorii +40 doszło do powtórki finału z roku 2011, kiedy to spotkali się Kamil Kaliński z Inowrocławia i Mariusz Mijalski z Chodzieży. Wówczas, w 2011 r., po zaciętym i wyrównanym pojedynku, zwyciężył Kaliński (7-6, 7-6). W tym roku wydawało się, że sytuacja się powtórzy, gdyż Kamil rozprawiał się ze swoimi rywalami na korcie w imponującym stylu. W finale jednak nie sprostał Mariuszowi Mijalskiemu i doszło tym samym do udanego rewanżu. Mariusz Mijalski pokonał sympatycznego Kamila Kalińskiego 6-2, 6-4 i tym samym obronił Puchar i tytuł z przed roku.

W kategorii OPEN zwycięzcą został Piotr Pawlicki z Poznania, który grywał w chodzieskich turniejach od swoich najmłodszych lat, od początku swojej kariery tenisowej. Piotr pokonał w finale, po porywającym pojedynku, Patryka Niekraszewicza z Bydgoszczy w stosunku 6-4, 4-6, 10-6 i z ulgą przyznał po finale, że „w końcu udało mu się wygrać turniej w Chodzieży”.

W kategorii gry deblowej Mistrzostwo Chodzieży i Puchar Banku Spółdzielczego zdobyła para z Poznania Jacek Torzewski i Jacek Mierzejewski, która pokonała rodzinną parę (tata i syn) Dariusza i Patryka Niekraszewiczów z Bydgoszczy.

Mimo że na kortach trwały bardzo zacięte pojedynki, poza kortami panowała atmosfera pikniku. Zawodnicy, osoby towarzyszące i kibice raczyli się piękną pogodą, pysznymi wypiekami i grillem przez pełne 2 dni. Turniej zakończył się po godz. 20.00 w niedzielę i zebrał bardzo wysokie oceny za organizację, poziom gier i atmosferę.

Wszystkich zapraszamy już za rok!

Oficjalne wyniki turnieju przedstawiają się następująco:

Kategoria OPEN:

1.      Piotr Pawlicki (Poznań)

2.      Patryk Niekraszewicz (Bydgoszcz)