Mistrz. powiatu 2013

11 czerwca na kortach Towarzystwa Tenisa Ziemnego „AS” odbyły się kolejne mistrzostwa powiatu w tenisie ziemnym szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W zawodach wzięło udział prawie 60 młodych adeptów tenisa z różnych szkół powiatu chodzieskiego m.in. Szamocina, Margonina, Budzynia. Stróżewa oraz najliczniejsza grupa reprezentowała Chodzież. Turniej ten i frekwencja pokazuje jak masową dyscypliną stał się tenis ziemny nie tylko w powiecie chodzieskim ale również w Polsce i na całym świecie.

Głównym powodem tego, iż dzieci wybierają tenis ziemny jest prowadzenie treningów zgodnie z najnowszym programem TENIS10, wprowadzonym przez Polski Związek Tenisowy. TENIS10, który jest częścią większego programu PLAY+STAY to mniejsze korty i wolniejsze piłki, podane w uporządkowanej metodycznie formie i przyjemnej oprawie. Wszystko to powoduje, że pierwszy kontakt z tenisem jest przyjemny i dzieci potrafią odbijać piłkę już na pierwszych zajęciach. Nie można też zapomnieć o wielkich sukcesach polskich zawodników tj. Agnieszka Radwańska czy Jerzy Janowicz na arenie międzynarodowej, którzy działają jak swoisty magnes, upowszechniając tą wspaniałą dyscyplinę sportową.

Turniej odbył się przy wspaniałej pogodzie, o którą najbardziej martwili się organizatorzy zawodów. W związku z tym, iż były to zawody szkolne kategorie wiekowe dopasowano wyjątkowo do etapów nauczania(w turniejach typu OPEN dzieci dzieli się rocznikowo do grup: niebieskiej, czerwonej, pomarańczowej, zielonej i żółtej) i rywalizowano w 8 kategoriach wiekowych: I-III chłopcy, I-III dziewczęta, IV-VI chłopcy, IV-VI dziewczęta, gimnazjum chłopcy, gimnazjum dziewczęta, ponadgim. chłopcy oraz ponadgim. dziewczęta.

Tegoroczne mistrzostwa były pod wieloma względami wyjątkowe – wspaniałe wymiany i niesamowite zwroty akcji, świetna frekwencja i pogodna aura, a przede wszystkim niesamowita poprawa umiejętności techniczno – mentalnych wśród młodych tenisistów powiatu chodzieskiego. Warto też dodać, iż powiat chodzieski jest jednym z niewielu powiatów w Polsce, gdzie odbywają się szkolne mistrzostwa powiatu w tenisie ziemnym, ponieważ większość zawodów tenisowych to turnieje typu OPEN(kategorie rocznikowe), w których każdy może wziąć udział – natomiast w tych zawodach dzieci wyjątkowo reprezentowały swoje szkoły.

Wyniki:

I-III dziewczęta:

1. Julia Witkowska SP 1 Chodzież

2. Natalia Marcinkiewicz SP Budzyń

3. Patrycja Doręgowska SP 3 Chodzież

I-III chłopcy:

1. Kacper Menski SP 3 Chodzież

2. Patryk Kaczmarowski SP 1 Chodzież

3. Kacper Procek SP 1 Chodzież

4. Jakub Niezborała SP 3 Chodzież

IV-VI dziewczęta:

1. Martyna Jankowska SP 1 Chodzież

2. Maria Fengier SP 3 Chodzież

3. Urszula Kowalska SP 3 Chodzież

IV-VI chłopcy:

1. Bogusz Ratajczak SP Szamocin

2. Radosław Jandy SP 3 Chodzież

3. Remigiusz Doręgowski SP 3 Chodzież

Gimnazjum dziewczęta:

1. Antonina Piotrowska Gimnazjum Św. Barbary

2. Krzysztofa Kornacka Gimnazjum Św. Barbary

3. Maria Mijalska Gimnazjum Miejskie

4. Julia Kado Gimnazjum Margonin

Gimnazjum chłopcy:

1. Fryderyk Ossoliński Gimnazjum Miejskie

2. Adam Gil Gimnazjum Miejskie

3. Alan Dymek Gimnazjum Miejskie

4. Eryk Frieske Gimnazjum Miejskie

5. Patryk Ciesiółka Gimnazjum Miejskie

Ponadgim. dziewczęta:

1. Patrycja Okowicka Liceum Chodzież

Ponadgim. chłopcy:

1. Jakub Witkowski Liceum Chodzież

2. Grzegorz Pasch ZSLG Rataje

3. Adrian Parzybut Liceum Chodzież

Organizatorem mistrzostw powiatu w tenisie ziemnym była Szkoła Podstawowa nr 3 w Chodzieży, a nad sprawnym przebiegiem czuwał trener tenisa Piotr Doręgowski. Organizatorzy dziękują za pomoc w organizacji imprezy Towarzystwu Tenisowemu „AS” w Chodzieży, które corocznie udostępnia korty nieodpłatnie, a także było fundatorem wszystkich nagród. Dziękujemy również MORPA z Panią Romaną Otto na czele za przygotowanie ciepłego poczęstunku i zapewnienie napojów oraz Panu Janowi Zielińskiemu za pomoc w organizacji turnieju.

[Not a valid template]