Aktualności

16.08.2016 – KOMUNIKAT TURNIEJOWY

Turniej tenisa ziemnego o Puchar Banku Spółdzielczego odbędzie się w dniach 10-11.09.2016 r. Zgłoszenia do 9 września do godz. 18.00. Szczegóły poniżej:

PZT

TENISONLINE

 

5.09.2015 – PEŁNA FOTORELACJA Z TURNIEJU TENISA ZIEMNEGO O PUCHAR BANKU SPÓŁDZIELCZEGO 2015

d1 (36)

 

 

12.08.2015 – SPORTOWE ZAKOŃCZENIE LATA I NASZ TURNIEJ TENISOWY – PUCHAR BS 2015

 

7.08.2015 – KOMUNIKAT TURNIEJOWY POLSKIEGO ZWIĄZKU TENISOWEGO

KLIKNIJ – Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Banku Spółdzielczego 2015 – V Edycja

 

29.07.2015 – ZAPOWIEDŹ ZBLIŻAJĄCEGO SIĘ TURNIEJU OGÓLNOPOLSKIEGO O PUCHAR PREZESA BANKU SPÓŁDZIELCZEGO

 

28.05.2015 – FOTORELACJA Z MISTRZOSTW POWIATU W TENISIE ZIEMNYM 2015

 

20.05.2015 – KATOWICE ZDOBYTE! MARIUSZ MIJALSKI MISTRZEM KATOWIC W TENISIE!

Największa impreza tenisowa w Polsce – Turniej WTA Katowice Open 2015 dobiegł końca. W finale singla triumfowała Słowaczka Anna Schmiedlova, która w finale pokonała Włoszkę Camilę Giorgi. Nasza najlepsza tenisistka, Agnieszka Radwańska uległa agresywnie grającej Włoszce w fazie półfinałowej i po raz kolejny nie wygrała w Katowicach. Z sukcesem i zdobyciem tytułu Mistrza Katowic i Pucharu Prezydenta Miasta wyjechał za to z Katowic chodzieski tenisista Mariusz Mijalski, który wygrał w kategorii + 40 cały turniej, pokonując w finale aktualnego, halowego wice mistrza Polski 6-3, 7-6. Otwarte Mistrzostwa Katowic o Puchar Prezydenta Miasta w tenisie amatorskim były oficjalną imprezą towarzyszącą do Katowice Open 2015 oraz posiadał bardzo wysoką, bo 2 rangę PZT (1 rangę mają mistrzostwa kraju). Ceremonia wręczenia nagród i pucharów dla zwycięzców turnieju przez Prezydenta Miasta Katowic odbyła się na korcie centralnym w hali Spodka tuż przed meczem finałowym pań w turnieju głównym WTA Katowice Open.

17.05.2015 – KORTY „ŻYJĄ”

Nowy sezon tenisowy ruszył na dobre. Korty jak co roku zostały perfekcyjnie przygotowane przez Towarzystwo Tenisa Ziemnego „AS” w Chodzieży. Z początkiem sezonu rusza również Chodzieska Liga Tenisa Ziemnego, która został w tym roku podzielona na trzy ligi – Letnia Liga Asów, w której rywalizują dorośli członkowie towarzystwa oraz Kuźnia Talentów, w której rywalizują dzieci i młodzież.

Letnia Liga Asów:

Grupa I

1. ARKADIUSZ CIESLIK

2. JANUSZ MAZUR

3. KAZIMIERZ MAJEWSKI

4. MIŁOSZ FRYDRYCH

5. ERYK FRIESKE

Grupa II

1. ANDRZEJ FRĘŚKO

2. ARKADIUSZ DOBOSZ

3. TOMASZ KORNACKI

4. ANDRZEJ BEDNARZ

5. RADOSŁAW JANDY

Kuźnia Talentów:

SKRZATY:

GRUPA I

1. MARCINIAK NATALIA

2. KMIOTEK HUBERT

3. KUTNIK MIKOŁAJ

4. WITKOWSKA JULIA

5. DORĘGOWSKA PATRYCJA

GRUPA II

1. SIUREK PAWEŁ

2. PROCEK KACPER

3. FRĘŚKO KAMIL

4. BARAŃCZAK MIKOŁAJ

5. KACZMAROWSKI PATRYK

KADECI:

1. DORĘGOWSKI REMIGIUSZ

2. FRIESKE ERYK

3. JANDY RADOSŁAW

4. MATZ GRZEGORZ

5. PIOTROWSKI EMANUEL

6. ZAMĘCKI MATEUSZ

7. KACZMAREK WOJCIECH

8. TOKARZ RADOSŁAW

Organizatorem rozgrywek jest Profesjonalna Szkoła Tenisa Ziemnego „SMECZ TEAM” oraz Towarzystwo Tenisa Ziemnego „AS” w Chodzieży. Wyniki, harmonogram gier oraz wszystkie informacji są dostępne na stronie: smeczteam.pl

Z przyjemnością można powiedzieć, iż w ostatnim czasie korty „żyją”. Coraz więcej osób docenia tą wspaniałą dyscyplinę sportu i możliwość aktywnego spędzenia wolnego czasu. Towarzystwo Tenisa Ziemnego „AS” się rozwija – w ostatnim czasie został przeprowadzony remont nawierzchni, dzięki dotacji z Urzędu Miasta Mosir zainstalował oświetlenie dwóch kortów. Towarzystwo również wzbogaciło się o nową wiatę na sprzęt potrzebny do obsługi kortów. We wtorek 27 maja odbędą się na kortach Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Ziemnym dla szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych, organizowanych przez Szkołę Podstawową nr 3 w Chodzież, która ściśle współpracuje z Towarzystwem Tenisa Ziemnego „AS” w Chodzieży. Przypomnijmy, iż w tym roku wybrano nowe władze towarzystwa:

Prezes – Dariusz Witosławski

Z-ca Prezesa – Mariusz Mijalski

Sekretarz – Piotr Doręgowski

Skarbnik – Miłosz Frydrych

Członek – Andrzej Oelke

4.05.2015 – RUSZA LETNIA LIGA ASÓW ORAZ „KUŹNIA TALENTÓW”

RUSZA LETNIA LIGA ASÓW – dla dorosłych członków Towarzystwa Tenisa Ziemnego „AS” w Chodzieży. Jedynym warunkiem uczestnictwa w lidze jest członkostwo w towarzystwie. Na dniach ruszy również liga dzieci i młodzieży. Cieszy frekwencja i zaangażowanie adeptów szkoły tenisa oraz członków towarzystwa AS. Życzymy wielu wspaniałych wymian i celnych decyzji.

LIGA „KUŹNIA TALENTÓW” – SKRZATY

LIGA „KUŹNIA TALENTÓW” – KADECI

LETNIA LIGA ASÓW – GRUPA I

LETNIA LIGA ASÓW – GRUPA II

 

1.05.2015 – NOWY REGULAMIN KORZYSTANIA Z KORTÓW ORAZ WYSOKOŚĆ OPŁATY ZA KORT

Regulamin korzystania z kortów tenisowych TTZ AS w Chodzieży – przyjęty Uchwałą Zarządu TTZ AS w Chodzieży z dnia 13/04/2015:

REGULAMIN KORZYSTANIA Z KORTÓW

WYSOKOŚĆ SKŁADKI CZŁONKOWSKIEJ I OPŁATA ZA KORT

 

25.04.2015 – PODSUMOWANIE CHODZIESKIEJ LIGI DZIECI

Na Walnym Zebraniu Towarzystwa Tenisa Ziemnego „AS” w Chodzieży zostały wręczone dyplomy i puchary za odbytą Chodzieską Ligę Tenisową w sezonie 2014.
Oto wyniki:
Liga SKRZATY:
1. Natalia Marciniak
2. Paweł Siurek
3. Julia Witkowska
4. Mikołaj Kutnik
5. Kamil Fręśko
6. Wiktor Kledzik
7. Hubert Kmiotek
8. Mikołaj Barańczak
9. Kacper Procek
10. Patryk Kaczmarowski
11. Patrycja Doręgowska
Liga KADECI:
1. Eryk Frieske
2. Radosław Jandy
3. Emanuel Piotrowski
4. Remigiusz Doręgowski
5. Grzegorz Matz
6. Mateusz Zamęcki
7. Kacper Stefaniak
8. Remigiusz Heimann
9. Piotr Siodła
Serdecznie gratulujemy Wszystkim uczestnikom oraz rodzicom za udział w lidze!

[Not a valid template]

20.04.2015 – SEZON LETNI 2015 NA KORTACH TTZ „AS” OFICJALNIE ROZPOCZĘTY

Walne Zgromadzenie zwołane zostało przez Zarząd na dzień 7 kwietnia 2015 roku. Zebranie otworzył i wszystkich przywitał Prezes Dariusz Witosławski, który zaproponował na przewodniczącego zebrania Piotra Witkowskiego, a na protokolanta Tomasza Kornackiego. Kolejnym punktem było przedstawienie sprawozdania z działalności zarządu towarzystwa w latach 2013-2014. Następnie Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Kazimierz Majewski przedstawił sprawozdanie z działań Komisji Rewizyjnej, po tym sprawozdaniu odbyła się dyskusja. Po rekomendacji Komisji Rewizyjnej odbyło się głosowanie nad udzieleniem ustępującemu Zarządowi absolutorium. Walne Zgromadzenie udzieliło absolutorium Zarządowi, wybrało nowe władze towarzystwa oraz powołało komisję rewizyjną.

Zarząd:
Prezes: Dariusz Witosławski
Wiceprezes: Mariusz Mijalski
Sekretarz: Piotr Doręgowski
Skarbnik: Miłosz Frydrych
Członek: Andrzej Oelke

Komisja Rewizyjna:
Przewodniczący: Kazimierz Majewski
Członkowie: Tomasz Wruk, Andrzej Fręśko

05.09.2014 – RELACJA  Z MISTRZOSTW CHODZIEŻY O PUCHAR BANKU SPÓŁDZIELCZEGO 2014

Na kortach tenisowych TTZ AS przy ul. Staszica w Chodzieży w dniach 30-31.08.br. rozegrana została już IV  edycja Otwartych Mistrzostw Chodzieży w tenisie ziemnym o Puchar Prezesa Banku Spółdzielczego w Chodzieży. Podobnie jak w poprzednich latach, tegoroczny turniej również uzyskał bardzo wysoką rangę – 2, według rankingu Polskiego Związku Tenisa – Tenis Amatorski (1 rangę mają tylko Mistrzostwa Polski), co oczywiście zachęciło wielu tenisistów do udziału w turnieju, ze względu na możliwość zdobycia punktów w rankingach PZT. Frekwencja i tym razem bardzo dopisała, a 40 tenisistów, którzy wzięli udział w turnieju, w tym m.in. z Torunia, Grudziądza, Konina, Zielonej Góry, Poznania, Czarnkowa, Piły, Pabianic, to niemal maksymalna  liczba uczestników, jaką mogą pomieścić 4 korty w Chodzieży w ciągu 2 dni rozgrywek turniejowych w 3 kategoriach. Do Chodzieży zawitali aktualni liderzy krajowych rankingów PZT, co z góry gwarantowało wysoki poziom meczów, ale, jak się okazało, wysokie rankingi wcale nie gwarantowały wygranej. Największą niespodzianką turnieju okazała się porażka już w ćwierćfinale Tomasza Żuchowskiego z Poznania, aktualnego wicelidera rankingu PZT w kategorii open z Danielem Lewandowskim z Grudziądza. Daniel, który grywał już w Chodzieży w poprzednich latach, ale ze zmiennym szczęściem był tym razem w wyśmienitej formie i dopiero w finale uległ minimalnie równie dobremu tenisiście – Damianowi Dziurze z Zielonej Góry, który już w poprzednich latach wygrywał w Chodzieży. W tej samej kategorii OPEN, najlepsze miejsce z chodzieskich tenisistów zajął Sławomir Bednarz, który również po bardzo dobrym meczu uległ Damianowi Dziurze. Mimo porażki, bardzo cieszy fakt, że Sławek po dłuższej przerwie wraca do tenisa i od razu stawia wysoki opór praktycznie jednym z najlepszych zawodników w kraju. W kategorii +40 puchar i Mistrzostwo Chodzieży zostało … w Chodzieży. Mariusz Mijalski wygrał turniej w tej kategorii pokonując w finale Jacka Torzewskiego z Poznania, z którym    w tym roku w parze zdobył podwójne Mistrzostwo Polski w grze deblowej (halowe i letnie). Zwycięstwo w turnieju nie przyszło jednak łatwo, gdyż o mały włos Mariusz wygrał swój pierwszy mecz w turnieju oraz w półfinale, wygrywając dopiero w rozstrzygającym tie-breaku z najpierw z Piotrem Kasperskim (Poznań),     a następnie z Mariuszem Szczecińskim (Piła), wielokrotnym zwycięzcą turniejów w Chodzieży z przed lat.

W grach deblowych Mistrzostwo Chodzieży zdobyła para z Zielonej Góry (tata i syn) Damian Dziura i Grzegorz Dziura, która pokonała parę Piotr Pawlicki/ Mariusz Mijalski.

Mimo trudności pogodowych, turniej udało się rozegrać bez większych przeszkód. Zawsze dobra atmosfera panująca w Chodzieży, wysoki poziom gry oraz bardzo dobre przygotowanie i organizacja turnieju, zostały ponownie docenione przez biorących udział zawodników, którzy oficjalnie podziękowali za bardzo dobry turniej i zapowiedzieli swoje uczestnictwo w przyszłym roku.

Nagrodę specjalną – samochód KIA Ceed z pełnym bakiem na weekend wygrał Jacek Torzewski z Poznania.

Oficjalne wyniki turnieju przedstawiają się następująco:

Kategoria OPEN:

 1. Damian Dziura (Zielona Góra)
 2. Daniel Lewandowski (Grudziądz)

3/4. Paweł Aszyk (Poznań

3/4. Tomasz Schefke (Oborniki)

Kategoria +40:

 1. Mariusz Mijalski (Chodzież)
 2. Jacek Torzewski (Poznań)

3/4. Mariusz Szczeciński (Piła)

3/4. Jacek Mierzejewski (Koziegłowy)

Kategoria DEBEL

 1. Grzegorz Dziura/ Damian Dziura (Zielona Góra)
 2. Mariusz Mijalski (Chodzież)/ Piotr Pawlicki (Poznań)

3/4. Artur Ostapiuk (Zielona Góra)/ Tomasz Dłużak (Piła)

3/4. Marek Fras/ Paweł Aszyk (obaj Poznań)

Oficjalne wyniki turnieju zostaną również podane na stronach Polskiego Tenisa Ziemnego: www.pzt.pl.

oraz na portalu tenisowym TENIQO: http.www.teniqo.com.

Zarząd Towarzystwa Tenisa Ziemnego AS w Chodzieży składa szczególne podziękowania sponsorom turnieju – Bankowi Spółdzielczemu w Chodzieży, Burmistrzowi Miasta Chodzieży i firmie DELIK oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizację i prowadzenie turnieju.

Mariusz Mijalski

V-ce Prezes TTZ AS w Chodzieży

[Not a valid template]

 

29.08.2014 – MISTRZOSTWA CHODZIEŻY O PUCHAR BANKU SPÓŁDZIELCZEGO

Zapraszamy na kolejną edycję Otwartych Mistrzostw Chodzieży o Puchar Banku Spółdzielczego w Chodzieży! W tym roku podnosimy prestiż turnieju dodając do puli nagrody finansowe. Turniej jest rozgrywany pod patronatem PZT Amatorzy i Seniorzy oraz Amatorskiego Tenisa. Zgłoszenia: office@smgeu.com

Szczegółowe informacje i zapisy KLIK lub KLIK

20.08.2014 – NARODOWE MISTRZOSTWA POLSKI 2014 – KOLEJNE SUKCESY CHODZIESKICH TENISISTÓW

W ostatni czwartek, we Wrocławiu, zakończyły się XXX Narodowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Amatorów.
Przez 6 dni, na gościnnych kortach Olimpijski Club Tennis & Sports, ponad 250 uczestników toczyło boje w kilkudziesięciu kategoriach we wszystkich konkurencjach: singlach, deblach i mikstach.
Oczywiście tenisiści z Chodzieży wzięli udział w tych jubileuszowych Mistrzostwach, tj. Mariusz Mijalski i Stanisław Małachowski. Tym razem nie zagrał Andrzej Bednarz wyeliminowany kontuzją barku.
Wracający do coraz lepszej gry Stanisław Małachowski w kat. +60 odpadł dopiero w ćwierćfinale po bardzo dobrym meczu, natomiast Mariusz Mijalski w kat. +45 potwierdził swoją przynależność do ścisłej krajowej czołówki tenisistów, zdobywając tytuł Vice Mistrza Polski. Mariusz w finale został pokonany przez Roberta Peszke, tenisistę z Warszawy, sklasyfikowanego w pierwszej 20-ce światowego rankingu ITF Seniors. W tym samym międzynarodowym rankingu ITF Mariusz Mijalski najwyżej zajmował 85 miejsce.
Dodatkowo, na XXX NMP we Wrocławiu Mariusz Mijalski w parze z Jackiem Torzewskim z Poznania zdobyli tytuł Mistrzów Polski w grze deblowej.
To kolejne ważne i szczególnie cenne tytuły chodzieskiego tenisisty, zdobyte na najważniejszej imprezie tenisowej roku w kraju.

[Not a valid template]

 

24.05.2014 – CHODZIESKA LIGA TENISOWA – „KUŹNIA TALENTÓW”

Ruszyła chodzieska liga tenisa ziemnego dla dzieci i młodzieży.

 

24.05.2014 – TENISOWY DZIEŃ DZIECKA

 

3.05.2014 – SEZON 2014 W PEŁNI ROZPOCZĘTY!!!

Korty tenisowe czynne! Rezerwacja kortów pod numerem telefonu: 500 815 588. Przypominamy o konieczności opłacenia składki członkowskiej do 10 maja 2014 r.

26.04.2014 – TURNIEJ TENISOWY Z OKAZJI OTWARCIA NOWEJ HALI TENISOWEJ W PILE

W turnieju wzięła udział skromna 6 – osobowa reprezentacja SMECZ TEAM CHODZIEŻ w składzie: Julia Witkowska, Natalia Marcinkiewicz, Mikołaj Kutnik, Remigiusz Doręgowski, Eryk Frieske oraz Marysia Żyła. Turniej miał być okazją do prawdziwego rozpoczęcia sezonu letniego na kortach, zdobycia kolejnego cennego doświadczenia oraz dobrej tenisowej zabawy. Adepci szkoły tenisa SMECZ TEAM spisali się wyśmienicie, prezentując duży progres w indywidualnych umiejętnościach. Szczególne pochwały należą się najmłodszym uczestnikom turnieju: Julii Witkowskiej, Natalii Marcinkiewicz oraz Mikołajowi Kutnik za duże postępy w grze oraz świetne widowisko „dla oka”, które stworzyli w poszczególnych grach na korcie – w trudnej rywalizacji bez podziału na kategorię chłopcy i dziewczyny. GRATULUJEMY!!!

[Not a valid template]

 

25.03.2014 – MARIUSZ MIJALSKI HALOWYM MISTRZEM POLSKI!!!

Ogromnym sukcesem tenisisty z Chodzieży, Mariusza Mijalskiego, zakończyły się Halowe Narodowe Mistrzostwa Polski w Tenisie Ziemnym, które odbyły się tradycyjnie w Chorzowie w dniach 15.03.-19.03.2014 r. Od lat reprezentujący chodzieski tenis w turniejach amatorskich w kraju i zagranicą Mariusz Mijalski odniósł swój, jak dotąd, największy sukces w amatorskiej karierze tenisowej, zdobywając 2 złote medale i tytuły Halowego Mistrza Polski w Tenisie w grze pojedynczej (kat. +45) i deblowej w parze z Jackiem Torzewskim z Poznania.

Tydzień później, w dniach 22-23.03.2014 r. na kortach ARENA w Poznaniu Mariusz Mijalski potwierdził swoją formę i zdobył tytuł Halowego Mistrza Wielkopolski w kat. +40, wygrywając cykl 5 prestiżowych turniejów tenisowych rozgrywanych w całej Wielkopolsce, posiadających wysoką rangę turniejową, w których uczestniczyli tenisiści z całej Polski. Dzięki dużej aktywności chodzieskich tenisistów na arenach tenisowych w kraju i zagranicą, chodzieskie korty tenisowe TTZ AS przy ul. Staszica będą w sierpniu 2014 r. gospodarzem turnieju tenisowego w ramach letniego cyklu turniejów tenisowych o Mistrzostwo Wielkopolski, co będzie sporym wyróżnieniem dla Chodzieskiego Towarzystwa Tenisa Ziemnego.

[Not a valid template]

 

28.09.2013 – FOTORELACJA – FAKTOR CUP 2013

W sobotę 28 września na kortach tenisowych TTZ AS w Chodzieży odbyła się III edycja ogólnopolskiego turnieju dzieci i młodzieży Faktor Cup. Wspaniała pogoda i frekwencja, świetne wymiany, 85 rozegranych meczy, 7 kategorii wiekowych, 32 puchary, 26 nagród rzeczowych, konkurs na „Najszybszą Rakietę Faktora” i przede wszystkim fantastyczna atmosfera – to wszystko można było oglądać.
Do turnieju, którego organizatorem była szkoła tenisa SMECZ TEAM CHODZIEŻ zgłosiło się 50 tenisistów z różnych części Polski: Inowrocławia, Swarzędza, Ujścia, Piły, Margonina, Szamocina, Budzynia oraz oczywiście Chodzieży. Po oficjalnym otwarciu turnieju, którego dokonali z-ca Burmistrza Miasta Piotr Witkowski, Prezes TTZ „AS” Dariusz Witosławski oraz sponsor główny turnieju Prezes Firmy Faktor Piotr Pachczyński wszyscy uczestnicy zostali ugoszczeni ogromnym tortem tenisowych, a następnie rozpoczęto rywalizację w poszczególnych kategoriach wiekowych. Jedną z nowości i niewątpliwych atrakcji turnieju był konkurs na „Króla serwisu – Najszybsza Rakieta Faktora”, w którym za pomocą profesjonalnego urządzenia mierzono uczestnikom prędkość serwisu. Młodzi adepci tenisa, którzy śledzą w telewizji poczynania Jerzego Janowicza i jego potężne „bomby serwisowe” dochodzące do 250 km/h, byli niezwykle zadowoleni, iż mogą sprawdzić prędkość własnego serwisu.
Nie był to pierwszy duży turniej tenisowy, które odbywają w ostatnim czasie w Chodzieży. Wspaniałe turnieje organizuje również Towarzystwo Tenisa Ziemnego „AS”(m.in. Mistrzostwa Wielkopolski o Puchar Banku Spółdzielczego) – te wszystkie imprezy pokazują jak rewelacyjnym obiektem sportowym dysponuje towarzystwo, przez co promuje Chodzież w całej Polsce, nie tylko w świecie tenisowym.
Organizator dziękuje TTZ AS za udostępnienie kortów, Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji za udostępnienie Orlika oraz przede wszystkim sponsorowi Panu Piotrowi Pachczyńskiemu, który był fundatorem wszystkich nagród oraz MORPA za przygotowanie poczęstunku.

Wyniki:
Grupa pomarańczowa:
1. Jakub Piątkowski – Inowrocław – Król serwisu „Najszybsza Rakieta Faktora” 76 km/h
2. Dawid Wika – Czarnowski – Swarzędz
3. Patryk Kaczmarowski – Chodzież
4. Patrycja Doręgowska – Chodzież
Grupa zielona – dziewczyny:
1. Wiktoria Sobolewska – Margonin – Król serwisu „Najszybsza Rakieta Faktora” 64 km/h
2. Natalia Marciniak – Budzyń
3. Kaja Miler – Margonin
4. Paula Małachowska – Chodzież
5. Patrycja Doręgowska – Chodzież
Grupa zielona – chłopcy:
1. Jakub Piątkowski – Inowrocław
2. Mikołaj Kutnik – Chodzież
3. Patryk Kaczmarowski – Chodzież – „Król serwisu „Najszybsza Rakieta Faktora” 69 km/h
4. Gabriel Kopidura – Margonin
Chłopcy do lat 12:
1. Radosław Tokarz – Margonin
2. Remigiusz Doręgowski – Chodzież – Król serwisu „Najszybsza Rakieta Faktora” 92 km/h
3. Mateusz Zamęcki – Chodzież
4. Remigiusz Heimann – Białośliwie
Dziewczyny:
1. Maria Żyła – Chodzież
2. Natalia Sobolewska – Margonin – Król serwisu „Najszybsza Rakieta Faktora” 72 km/h
3. Urszula Kowalska – Chodzież
4. Antonina Piotrowska – Chodzież
Chłopcy do lat 14:
1. Gracjan Zannier – Ujście
2. Bogusz Ratajczak – Szamocin – Król serwisu „Najszybsza Rakieta Faktora” 123 km/h
3. Radosław Jandy – Chodzież
4. Eryk Frieske – Chodzież
Chłopcy powyżej 14 lat:
1. Kamil Sułek – Chodzież
2. Fryderyk Ossoliński – Chodzież – Król serwisu „Najszybsza Rakieta Faktora” 127 km/h
3. Filip Pachczyński – Chodzież
4. Grzegorz Pasch – Margonin

[Not a valid template]

28.09.2013 – III EDYCJA FAKTOR CUP 2013 –  ZAPRASZAMY!!! 

24-25.08.2013 – Wyniki turnieju tenisowego o Puchar Banku Spółdzielczego w Chodzieży

2 dni, 4 korty, 64 tenisistów, 24 dzieci, 56 rozegranych meczów + 75 meczów rozegranych w kategoriach dziecięcych, to główne statystyki III edycji Turnieju Tenisa Ziemnego o Puchar Banku Spółdzielczego w Chodzieży, która odbyła się w dniach 24–25 sierpnia 2013 r. na kortach tenisowych TTZ AS przy ul. Staszica w Chodzieży.

Tegoroczny turniej uzyskał bardzo wysoką rangę 2, według rankingu Amatorskiego Tenisa Polskiego (1 rangę mają tylko Mistrzostwa Polski) i był zaliczany do tegorocznego cyklu rozgrywek w ramach III Amatorskich Mistrzostw Wielkopolski.

Taka ranga turnieju ściągnęła do Chodzieży zawodników z całej Polski, rywalizujących o tytuł Mistrza Wielkopolski, punkty do krajowego rankingu ATP oraz po, jak zawsze, cenne nagrody do wygrania w chodzieskim turnieju. Ilość i zainteresowanie zawodników turniejem przerosło nawet oczekiwania organizatorów, szczególnie, jeśli chodzi o kategorie dziecięce. Przy wspaniałej pogodzie, rywalizacja na kortach trwała od 9.00 rano w sobotę do 20.00 w niedzielę, a ostatnie dekoracje zwycięzców miały miejsce już przy zapadających ciemnościach.

Organizator turnieju już planuje wydłużenie czasu trwania turnieju do 3 dni na przyszły rok.

Do Chodzieży zawitali aktualni liderzy rankingów, rywalizujący o tytuł Mistrza Wielkopolski w Tenisie, co z góry gwarantowało bardzo wysoki poziom rozgrywek.  W rozgrywanych meczach doszło do kilku niespodzianek i przedwczesnego rozstania się z turniejem kilku tenisistów, zaliczanych do grona faworytów.

Porażka Piotra Pawlickiego rozstawionego z nr 1 już w pierwszej rundzie turnieju była chyba największą niespodzianką turnieju.

Zwycięzcami zostali: Maciej Duda z Kalisza w kategorii „open”, Artur Kurasz (Złotoryja) w kategorii „+40”, Janusz Nowicki z Poznania w kategorii „+50” oraz w grze deblowej, para Maciej Duda i Damian Dziura.

W kategoriach dziecięcych zwyciężyli:

Oficjalne wyniki turnieju przedstawiają się następująco:

Kategoria OPEN:

 1. Maciej Duda (Kalisz)
 2. Damian Dziura (Zielona Góra)

3/4. Bartosz Bartosiński (Złotów)

3/4. Tomasz Schefke (Poznań)

Kategoria +40:

 1. Artur Kurasz (Złotoryja)
 2. Ryszard Szczepankiewicz (Poznań)

3/4. Mariusz Mijalski (Chodzież)

3/4. Jacek Mierzejewski (Koziegłowy)

Kategoria +50:

 1. Janusz Nowicki (Poznań)
 2. Grzegorz Siczek (Toruń)

3/4.  Marek Taratajcio (Choszczno)

3/4. Robert Oliwa (Leszno)

Kategoria DEBEL

 1. Maciej Duda (Kalisz)/ Damian Dziura (Zielona Góra)
 2. Mariusz Mijalski (Chodzież)/ Piotr Pawlicki (Poznań)

3/4. Dawid Kujawa/ Grzegorz Kot (obaj Kołobrzeg)

3/4. Marek Fras/ Jacek Mierzejewski (obaj Poznań)

Wśród dzieci w ramach rozgrywek „TENIS 10”:

Kat. Zielona (dzieci do 10 lat):

1. Mateusz Kułakowski (Koszalin)

2. Szymon Goldszmyt

3. Adam Marcinkowski (Poznań)

Kat. Czerwona (dzieci do 8 lat):

1. Bruno Kokot (Koszalin)

2. Junien Dieu (Kołobrzeg)

3. Wiktor Klewicz

Oficjalne wyniki turnieju zostały również na stronach Amatorskiego Tenisa Polskiego:

http://atp.org.pl/turniej/wyniki/3427/iii_amw_w_tenisie_-_turniej_o_puchar_banku_spoldzielczego_w_chodziezy/

oraz na portalu tenisowym TENIQO: http://www.teniqo.com/intranet/turnieje/drabinka.php?id_turniej_root=203

Organizacja turnieju tej rangi i na tak wysokim poziomie sportowym była możliwa dzięki sponsorowi – Bankowi Spółdzielczemu w Chodzieży dzięki włączeniu tego turnieju do największych i najbardziej prestiżowych rozgrywek tego typu w Polsce, jakimi są Amatorskie Mistrzostwa Wielkopolski VW Rzepecki-Mroczkowski.

Patronat honorowy nad tymi rozgrywkami nieprzerwanie sprawuje marszałek województwa wielkopolskiego oraz Polski Związek Tenisowy. W rozgrywki angażują się ogólnopolskie oraz lokalne firmy, a także władze miast, w których turnieje są rozgrywane.

Zarząd Towarzystwo Tenisa Ziemnego AS w Chodzieży składa podziękowania sponsorom turnieju, Jakubowi Puchalskiemu (SMG EU) – organizatorowi i pomysłodawcy Amatorskich Mistrzostw Wielkopolski oraz wszystkim osobom, zaangażowanym w pomoc w organizacji tej imprezy.

Szczególnie dziękujemy dzieciom i ich rodzicom za tak liczne uczestnictwo i wspaniałą rywalizację na korcie.

Do zobaczenia w przyszłym roku.

[Not a valid template]

 

24-25.08.2013 – III Edycja Amatorskich Mistrzostw Wielkopolski w Tenisie – Turniej o Puchar Banku Spółdzielczego w Chodzieży!

W dniach 24 – 25 sierpnia 2013 roku na kortach Towarzystwa Tenisa Ziemnego w Chodzieży odbędzie się III edycja AMP o Puchar Banku Spółdzielczego. Patronat honorowy nad cyklem nieprzerwanie sprawuje marszałek województwa wielkopolskiego oraz Polski Związek Tenisowy. W rozgrywki angażują się ogólnopolskie oraz lokalne firmy, a także władze miast, w których turnieje są rozgrywane. Podczas siedmiu turniejów uczestnicy gromadzą punkty, które pod koniec sezonu decydują o mistrzostwie. W tym sezonie impreza zostanie rozegrana na zasadach Amatorskiego Tenisa Polskiego w kategoriach mężczyzn: open pro, open, +40, +50 w grze pojedynczej; open w grze podwójnej oraz kobiet w grze podwójnej open. Pierwszy raz w historii cyklu, organizator podjął również współpracę z programem Tenis10, dzięki czemu podczas turniejów w Poznaniu, Sobocie i Chodzieży będą rywalizować dzieci w kategorii czerwonej i zielonej. Partnerem turniejów dla najmłodszych jest Akademia Tenisowa Karoliny Woźniackiej, która dla ufundowała nagrody z autografami zawodniczki.

Schemat rozgrywek:

24.08 – o godz. 9.00 start turnieju seniorów w poszczególnych kategoriach

25.08 – do godziny 12.00 weryfikacja dzieci Tenis10 w dwóch kategoriach: czerwona i zielona

LINK DO STRONY ATP

 

23.07.2013 – MEDALE CHODZIESKICH TENISISTÓW NA NARODOWYCH MISTRZOSTWACH POLSKI W TENISIE W WARSZAWIE!!!

Bardzo udany występ zaliczyli chodziescy tenisiści na Narodowych Mistrzostwach Polski w Tenisie Ziemnym rozgrywanych w dniach 13-18.07.2013 r. w Warszawie, największej tenisowej imprezie tego roku w Polsce. Wśród ponad 420 zawodników, startujących w kilkunastu kategoriach wiekowych, Mariusz Mijalski zdobył srebrny medal i tytuł Vice Mistrza Polski w kategorii +40, natomiast Andrzej Bednarz zdobył brązowy medal w kategorii +55, osiągając największe sukces w swej karierze tenisowej. Mariusz Mijalski obronił swój tytuł z przed roku, przegrywając w 3 setach z tenisistą z Krakowa i nadal pozostaje liderem krajowego rankingu tenisistów ATP w swej kategorii wiekowej. Tegoroczne Narodowe Mistrzostwa Polski w Warszawie, rozegrane na 24 kortach Warszawianki, przejdą do historii pod względem rekordowej liczby uczestników i oprawy oraz organizacji, którą spotkać można tylko na zawodowych turniejach tenisowych na świecie rangi ATP.

[Not a valid template]

 

15.06.2013 – MISTRZOSTWA POWIATU W TENISIE ZIEMNYM 2013 – WYNIKI:-)

2.06.2013 – MISTRZOSTWA POWIATU W TENISIE ZIEMNYM SZKÓŁ PODSTAWOWYCH, GIMNAZJALNYCH I PONADGIMNAZJALNYCH ODBĘDĄ SIĘ 11 CZERWCA(wtorek) NA KORTACH TTZ „AS”(MOSIR) W CHODZIEŻY. SZCZEGÓŁY WKRÓTCE!

ZAGŁOSUJ NA BOISKO DLA „TRÓJKI”. ZAREJESTRUJ, ZALOGUJ SIĘ I GŁOSUJ NA PRACĘ SP 3 CHODZIEŻ. MOŻESZ GŁOSOWAĆ RAZ DZIENNIE Z JEDNEGO KONTA. POMÓŻ „TRÓJCE” ZDOBYĆ BOISKO!!!

21.04.2013 – korty zostały przygotowane do sezonu letniego 2013 i są czynne:-) ZAPRASZAMY!!!

11.04.2013 – Srebrny medal na Halowych Mistrzostwach Polski Chorzowie w tenisie dla Chodzieży!

Chodzieżanin Mariusz Mijalski zdobył srebrny medal i tytuł Vice Mistrza Polski na Halowych Mistrzostwach Polski w Tenisie Ziemnym w kategorii + 40, które odbyły się Chorzowie w dniach 09.03.-13.03.2013 r. W turnieju tym tradycyjnie wzięli udział również inni reprezentanci Chodzieży, tj. Andrzej Bednarz, Stanisław Małachowski oraz Wiesiu Troszczyński (aktualnie Poznań, ale sercem ciągle w Chodzieży), którzy dotarli do fazy ćwierćfinałowej mistrzostw i potwierdzili swoją przynależność do czołówki tenisowej w swoich kategoriach w kraju.

[Not a valid template]

 

8.12.2012 – WYBORY NAJLEPSZEGO SPORTOWCA AMATORA!!!

Z ostatniej chwili: Mariusz Mijalski kandydatem na najlepszego sportowca – amatora Wielkopolski!!! Jest to I edycja zabawy dla tych, którzy kochają sport. Kandydatów do konkursu wybierała kapituła redakcyjna na czele z Marcinem Urbasiem, byłym medalistą ME i piątym zawodnikiem MŚ. Wyobry najlepszego sportowca – amatora w 2012 r. potrwają do piątku 11 stycznia. Aby wesprzeć naszego tenisistę Mariusza Mijalskiego należy wysłać SMS pod numer 72355 o treści: AMATOR.25  (koszt 2,46 brutto). Można wysłać dowolną ilość smsów.

23.09.2012 – w zakładce Turnieje szczegółowe fotorelacje z wszystkich turniejów tenisowych, które odbyły się w obecnym sezonie na kortach TTZ AS Chodzież. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami!

20.08.2012 – WIELKIE SUKCESY I MEDALE MISTRZOSTW POLSKI CHODZIESKICH TENISISTÓW!!!

Tenisowy rok 2012 jest bardzo udanym rokiem dla tenisistów TTZ AS w Chodzieży, biorących stały udział w turniejach krajowych i międzynarodowych, tj. dla Stanisława Małachowskiego, Andrzeja Bednarza i Mariusza Mijalskiego.

Na Halowych Mistrzostw Polski w Tenisie Ziemnym, które odbyły się Chorzowie w dniach 17.03.-21.03.2012 r. i które tradycyjnie otwierają kalendarz imprez tenisowych każdego roku, Andrzej Bednarz zdobył brązowy medal w kategorii wiekowej +55 i w zasadzie „o włos” przegrał mecz o finał, natomiast Mariusz Mijalski zdobył 2 brązowe medale: 1 w grze pojedynczej w kategorii wiekowej + 40 oraz w grze deblowej.

Na przełomie czerwca i lipca każdego roku rozgrywane są w Sopocie Międzynarodowe Mistrzostwa Polski (w tym roku były to już 52 mistrzostwa), z licznym udziałem zawodników z całego świata. Turniej ten posiada 2 rangę ITF Seniors – Międzynarodowej Federacji Tenisa (wyższą rangę „1” posiadają tylko Mistrzostwa Europy i Świata) i rozgrywany jest w kategoriach wiekowych, liczonych co 5 lat: od + 35 do … +85, a nawet + 90, jeśli zgłoszą się tacy zawodnicy. Poziom tego turnieju jest zawsze bardzo wysoki. Przejście jednej lub dwóch rund w każdej kategorii wiekowej to zawsze ogromny sukces, więc tym bardziej ogromnym sukcesem jest brązowy medal Mariusza Mijalskiego w kategorii +40 oraz osiągnięcie fazy ćwierćfinałowej przez Stanisława Małachowskiego w kategorii +60.

Jednak największą imprezą tenisową w 2012 r. okazały się XXVIII Narodowe Mistrzostwa Polski „Amatorskiego Tenisa Polskiego” rozgrywane w Warszawie. Turniej ten okazał się pod każdym względem rekordowy. Na starcie imprezy na kortach KS Warszawianka stanęło ponad 350 tenisistów-amatorów z całej Polski i nie tylko. Najdłużej „dojeżdżali” uczestnicy z Florydy i Nowego Jorku. Trudno im się jednak dziwić, bo takiej imprezy o randze mistrzowskiej dawno w polskim tenisie amatorskim nie było. W czasie trwania mistrzostw rozegrano łącznie 444 pełne mecze w 44 kategoriach wiekowych: w singlu, deblu i mikście oraz rozdano 172 medale. To były jedne z największych, jeśli nie największe mistrzostwa w historii polskiego tenisa amatorskiego. Na Warszawiankę zjechali się najlepsi amatorzy z całego kraju i z zagranicy, posiadający polskie obywatelstwo. Mistrzostwa okazały się wyjątkowe także z kilku innych powodów. Po raz pierwszy w historii polskiego sportu rozegrano pojedynek tenisistów „over 90”, w którym zmierzyli się panowie Eugeniusz Czerepaniak i Stanisław Krupa, pierwszy rocznik 1921, drugi 1922. Obaj tenisiści-seniorzy rywalizowali w kategorii +85, gdzie zajęli odpowiednio trzecie i drugie miejsce. Po raz pierwszy także uczestnicy mistrzostw rywalizujący w kategorii mikst Open otrzymali szansę walki o specjalną nagrodę – wyjazd na przyszłoroczny turniej Australian Open oraz udział w światowym finale KIA Amateur Australian Open 2013, gdzie o zwycięstwo rywalizują pary mikstowe z całego świata. Sponsor Australian Open – firma KIA Motors była bowiem sponsorem głównym mistrzostw.

Tenisiści z Chodzieży przygotowali na tę imprezę wyjątkową formę i zaprezentowali się wyśmienicie: Stanisław Małachowski zdobył brązowy medal w kategorii +60, natomiast Mariusz Mijalski został Wice Mistrzem Polski w kategorii wiekowej +40!

Zarówno medale z Międzynarodowych Mistrzostw Polski z Sopotu, jak i wyniki z Narodowych Mistrzostw Polski z Warszawy, to największe, jak dotąd, osiągnięcia w amatorskiej karierze tenisowej Stanisława Małachowskiego i Mariusza Mijalskiego.

Warto podkreślić, że cała „trójka” (Małachowski, Bednarz i Mijalski), to od kilkunastu już lat ścisła czołówka polskiego tenisa amatorskiego w swoich kategoriach wiekowych, klasyfikowana w rankingu ATP (Amatorski Tenis Polski) oraz ITF – Seniors – Międzynarodowej Federacji Tenisa, zrzeszającej tenisistów z całego świata i organizującej turnieje tenisowe na wzór zawodowych rozgrywek ATP.

Aktualny ranking naszych tenisistów (stan na koniec lipca 2012 r.):

Stanisław Małachowski – 14 (ATP) i 194 (ITF)

Andrzej Bednarz – 11 (ATP) i 267 (ITF)

Mariusz Mijalski – 4 (ATP) i 91 (ITF).

23.06.2012 – w zakładce turnieje można zapoznać się z relacją z turniejów tenisowych(seniorskiego i młodzieżowego).

10.06.2012 – w zakładce O NAS dodano Kronikę zdjęć związaną z historia naszego towarzystwa. Udało nam się zdobyć unikatowe zdjęcia, które stanowią o naszej historii. Towarzystwo jest w trakcie pozyskiwania archiwalnych zdjęć, więc wkrótce możecie się spodziewać następnych:-)

Towarzystwo Tenisa Ziemnego „AS” w Chodzieży rozpoczęło sezon letni 2012 w połowie kwietnia. Wykonano modernizację nawierzchni wszystkich kortów. W tym roku planujemy remont budynku towarzystwa. Wszystkie korty czynne – zapraszamy do korzystania!